TERAPIA STOPY - leczenie ran trudnogojących się

W Przychodni Nutrikon patrzymy na zdrowie kompleksowo i wciąż poszukujemy nowych rozwiązań najbardziej optymalnych dla Naszych Pacjentów. Koncentrujemy się na najnowocześniejszych, popartych badaniami klinicznymi, udowodnionych naukowo rozwiązaniach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. W ramach Poradni leczenie ran proponujemy naszym Pacjentom szereg rozwiązań, które wpływają na skrócenie czasu leczenia ran jak i podniesienia komfortu życia w tym trudnym okresie procesu leczenia
W Przychodni Nutrikon istnieje możliwość zakupu lub wypożyczenia następujących systemów:

W Przychodni Nutrikon istnieje możliwość zakupu lub wypożyczenia następujących systemów:

VADOplex

w oparciu o odpowiednio przystosowany system impulsowy naśladuje naturalne impulsy naszego organizmu, które powstają w czasie poruszania się.

VADOplex przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi, jednocześnie podnosząc skuteczność leczenia ran i owrzodzeń kończyn dolnych. Pozwala przyśpieszyć zabieg operacyjny. Nie ma przeciwskazań do stosowania. Udowodniona, w badaniach klinicznych  skuteczność dotyczy głównie leczenia silnych obrzęków w obrębie górnych i dolnych kończyn, spowodowanych urazem lub pooperacyjnych, przewlekłych obrzęków naczyniowych, owrzodzeń żylakowych, zespołu stopy cukrzycowej a także obwodowej niewydolności i zaburzeń krążenia w naczyniach tętniczych w obrębie kończyn (również w sytuacji braku możliwości przywrócenia prawidłowego krążenia).

koszt wypożyczenia: 1000 zł/miesiąc (500 zł/2 tyg)

VADOplex_Foot-1

Przebieg zabiegu

Od momentu przybycia do Placówki celem wykonania zabiegu upłynie około 1 godziny. 
Bezpośrednio po przybyciu Pacjent udzieli wywiadu epidemiologicznego i zostanie skonsultowany przez lekarza wykonującego zabieg. Miejsce zostanie znieczulone zastrzykiem roztworu lignokainy. 
Pod kontrolą USG naczynie, poprzez znieczulone miejsce, zostanie podkłute, a następnie zostanie wprowadzony do naczynia prowadnik, po nim cewnik. Prowadnik zostanie usunięty i zastąpiony włóknem światłowodu. Światłowód zostanie ułożony pod kontrolą USG. Z pojedynczych nakłóć cienką igłą zostanie podany płyn znieczulający i chłodzący okoliczne tkanki w trakcie zabiegu. Następnie usuwając włókno światłowodu z naczynia będzie emitowana energia zamykająca chore naczynie żylne. 
Zabieg EVLT może być uzupełniony o sklerotezacje płynem lub pianą pozostałych zmian żylakowatych. Na miejsce po wkłuciu zostanie naklejony plaster. Na kończynę zostanie nałożona pończocha kompresyjna.

Możliwe powikłania

Powikłania są zdarzeniami niepożądanymi, które mogą, ale nie muszą się przydarzyć w trakcie lub po zabiegu. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest małe. Należą do nich:

 •  Oparzenie skóry
 •  Zakrzepica żylna głębokiego układu
 •  Stwardnienia i bolesne guzki wzdłuż przebiegu po zamykanym chorym naczyniu żylnym najczęściej są krwiakami lub odcinkami zamykanego naczynia żylnego wypełnionymi krwiakiem.
 •  Niezamknięcie naczynia żylnego przydarza się rzadko. Wymaga albo powtórnej interwencji lub połączenia zabiegu z inną techniką np. skleroterapią
 •  Reakcja alergiczna na stosowana w znieczuleniu 0,125% lignocainę

Przeciwwskazania

 •  Infekcje (opryszczka, trądzik) i stany zapalne skóry;
 •  Zaburzenia układu odpornościowego (pacjenci po przeszczepach, choroby z autoagresji);
 •  Ciąża i okres karmienia;
 •  Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Przeciwskazania względem zabiegu

Wykonie procedury EVLT poprzedzone jest wywiadem z pacjentem, badaniem lekarskim, oraz USG Doppler. W trakcie tego postępowania ustalane są wskazania do terapii laserowej (EVLT). Przeciwwskazania występują rzadko:

 •  Przebyte uprzednio leczenie chirurgiczne (tu istotna jest ocena USG Doppler, która może jednak zdecydować o skuteczności EVLT)
 •  Uczulenie na lignocainę ( można zastosować inne leki znieczulające)
 •  Stosowanie leków obniżających krzepliwość ( należy odstawić je przed zabiegiem po konsultacji z Lekarzem)
 •  Stosowanie hormonów antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii substytucyjnej nieznacznie podnosi ryzyko zakrzepowe, ale nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego (EVLT)