TERAPIA STOPY - leczenie ran trudnogojących się

W Przychodni Nutrikon patrzymy na zdrowie kompleksowo i wciąż poszukujemy nowych rozwiązań najbardziej optymalnych dla Naszych Pacjentów. Koncentrujemy się na najnowocześniejszych, popartych badaniami klinicznymi, udowodnionych naukowo rozwiązaniach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. W ramach Poradni leczenie ran proponujemy naszym Pacjentom szereg rozwiązań, które wpływają na skrócenie czasu leczenia ran jak i podniesienia komfortu życia w tym trudnym okresie procesu leczenia
W Przychodni Nutrikon istnieje możliwość zakupu lub wypożyczenia następujących systemów:

W Przychodni Nutrikon istnieje możliwość zakupu lub wypożyczenia następujących systemów:

VADOplex

w oparciu o odpowiednio przystosowany system impulsowy naśladuje naturalne impulsy naszego organizmu, które powstają w czasie poruszania się.

VADOplex przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi, jednocześnie podnosząc skuteczność leczenia ran i owrzodzeń kończyn dolnych. Pozwala przyśpieszyć zabieg operacyjny. Nie ma przeciwskazań do stosowania. Udowodniona, w badaniach klinicznych  skuteczność dotyczy głównie leczenia silnych obrzęków w obrębie górnych i dolnych kończyn, spowodowanych urazem lub pooperacyjnych, przewlekłych obrzęków naczyniowych, owrzodzeń żylakowych, zespołu stopy cukrzycowej a także obwodowej niewydolności i zaburzeń krążenia w naczyniach tętniczych w obrębie kończyn (również w sytuacji braku możliwości przywrócenia prawidłowego krążenia).

koszt wypożyczenia: 1000 zł/miesiąc (500 zł/2 tyg)

 

icst

VACOped

But-orteza o specjalnej konstrukcji, opartej na idealnie dopasowującej się do anatomii pacjenta, poduszce próżniowej. Przy pełnym zabezpieczeniu chorego miejsca, pozwala na optymalny zakres ruchu, bezpieczny dla Pacjenta. Daje szansę na realizowanie każdego planu leczenia. Dzięki niemu czas leczenia, rekonwalescencji i pobytu w szpitalu znacznie się skraca. Stosowany z powodzeniem w: zerwaniu ścięgna Achillesa, złamaniach kostki, złamaniach kości śródstopia, złamaniach kości piętowej, protetyce i artrodezie

VACOped Diabetic

Specjalny rodzaj systemu VACO dedykowany w szczególności dla pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej i owrzodzeniem DF, po amputacji palca i przedniej części stopy. Pozwala na szybsze gojenie się ran, dzięki doskonałemu odciążeniu. Specjalny rodzaj podeszwy zapewnia dobry rozkład nacisku na stopę, co z kolei pozwala zachować prawidłowy, fizjologiczny wzorzec chodu. Dostępny w kilku rozmiarach, w zależności od rodzaju schorzenia.

VACOpaso Free

Specjalnie skonstruowany but na rany i owrzodzenia stopy cukrzycowej. Idealnie dopasowujący się do podeszwy stopy, pozwalając na odpowiedni rozkład nacisku. Pozwala na optymalne gojenie się ran, przy zachowaniu możliwości bezpiecznego poruszania się.