Osocze bogatopłytkowe

Lifting wampirzy — bo również pod taką nazwą znany jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym, to innowacyjny i wysoce skuteczny zabieg, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. 
Uzyskana stężona zawiesina autologicznych płytek krwi w stosunkowo niewielkiej objętości osocza poprawia jej gęstość, napięcie, fakturę i wyrównuje koloryt. Wygładza zmarszczki na skórze twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Pozostawia cerę odżywioną oraz w pełni zregenerowaną. Przyspiesza procesy gojenia się ran.

Wskazania

Ostrzykiwanie osoczem jest doskonałą alternatywą dla osób, które ze względów zdrowotnych (alergia, lub inne przeciwwskazania) nie mogą stosować innych wypełniaczy. Zabieg zalecany jest w celu niwelowania oznak starzenia. Doskonale wygładza fałdy, bruzdy, zmarszczki — również kurze łapki w okolicach oczu. Skóra po zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest wyraźnie jędrniejsza, zregenerowana, a jej gęstość zwiększona.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zalecana jest także Pacjentom mającym problem z przesuszoną, zmęczoną skórą, wyrównuje jej koloryt, usuwając przebarwienia, cienie i blizny. Aplikowanie osocza bogatopłytkowego na włosy również daje pozytywne efekty. Opóźnia proces łysienia, pobudza włosy do wzrostu. Sprawia, że stają się gęste, mocne i zdrowe.

Przed zabiegiem

Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa około 35-45 minut i jest mało bolesny. Przed zabiegiem Osoczem bogatopłytkowym z uwagi na lepsze właściwości krwi należy się do niego wcześniej przygotować. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem warto zrezygnować z używek, zmienić żywność na zdrowszą i pić co najmniej 1,5 l. wody w ciągu dnia. Jakość krwi i osocza znajduje odzwierciedlenie w stylu i jakości życia – wpływa to na lepsze i bardziej spektakularne efekty terapii osoczem bogatopłytkowym.
Istotne jest również postępowanie po zabiegu co wpływa na osiągnięciu maksymalnych efektów. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się małe zaczerwienienia oraz widoczne ślady wkłuć. Objawy znikają po kilu dniach, a efekty widoczne są po upływie kilku tygodni. Skóry po zabiegu nie wolno opalać ani korzystać z sauny. Zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów co 2-4 tygodni. Zabieg osoczem bogatopłytkowym można łączyć z innymi metodami rewitalizacji i odmładzania skóry.

Przebieg zabiegu

W zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe a substancje czynne podaje się pacjentowi w formie mezoterapii lub wypełnienie wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki. W uzyskanym osoczy dochodzi do koncentracji płytek, które po podaniu do skóry, uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za regenerację.

Efekty zabiegu

  • ・ Rewitalizuje skórę twarzy, szyi, dekolty, rąk
  • ・ Poprawia ukrwienie skóry i wygładza zmarszczki;
  • ・ Hamuje proces łysienia
  • ・ Przyspiesza gojenie również po innych zabiegach, np. w stomatologii

Przeciwwskazania

  •  Choroby autoimmunologiczne
  •  Ciąża i laktacja
  •  Zaburzenia krzepnięcia krwi
  •  Ostre choroby zapalne