Magdalena Kornacka

Magdalena_Kornacka

Życiorys

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim, kierunek Żywienie Kliniczne. Zawodowo związana jestem z Krapkowickim Centrum Zdrowia, gdzie kieruję Poradnią Chorób Metabolicznych i Bariatrii.

Dodatkowo współpracuje z Laboratorium TEST DNA w Katowicach w zakresie diagnostyki celiakii u dzieci i dorosłych, jestem ich konsultantem i ekspertem w zakresie opiniowania i komentowania danego zagadnienia. W latach 2016-2017 byłam koorydantorem Szwajcarskiego Programu Odchudzającego przy w współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia w Warszawie.

Jako dietetyk, aby być na bieżąco z najnowszą wiedzą i odkryciami naukowymi w zakresie żywienia i dietetyki uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach.

Moim głównym celem pracy jest pomoc. Pomoc tym wszystkim, którym przez choroby, wypadki czy zastosowane terapie (radioterapia i chemioterapia) trudno jest funkcjonować na co dzień. Którym stan zdrowia nie pozwala na realizację planów czy spełnienie marzeń. Którym ból ściąga uśmiech z twarzy. Inaczej mówiąc, nie sposób cieszyć się zdrowym ciałem bez szeroko rozumianej zewnętrznej i wewnętrznej harmonii. Wszystkie te elementy muszą ze sobą idealnie współgrać. Dlatego powstała Alchemia Zdrowia